Faaliyetlerimiz

Anasayfa

İstanbul Avukatları

Avukatlık ve Arabuluculuk

Bürosuyuz

1992’den bugüne İstanbul’da avukatlık ve arabuluculuk hizmetleri veriyoruz


FAALİYETLERİMİZ

İstanbul Avukatları ve Arabuluculuk Bürosu

Akkaş Hukuk Bürosu’nun İstanbul avukatları ekibi, 30 yıldan fazla tecrübeleri ile 1992 yılından beri İstanbul’da hukuk, avukatlık ve arabuluculuk faaliyetlerinde bulunmaktadır.


BİZE ULAŞIN

Müvekkillerimizi Dinliyoruz

Müvekkillerimizin istediği çözümlerin günlük veya geçici çözümler olmadığının farkındayız.

Hızlı ve Etkili Sonuç Alıyoruz

Müvekkillerimizin sorunlarını ve bu sorunlarına çözüm beklediklerini biliyoruz.

Sonuç Odaklıyız

Sunduğumuz çözümlerle sorunların yeniden oluşmasına engel oluyoruz.

Alternatif Çözümler Üretiyoruz

Müvekkillerimiz yalnızca satırları değil satır aralarını da okuduğumuzu biliyorlar.

İstanbul avukatları olarak her an hizmetinizdeyiz

İstanbul Barosu’na kayıtlı Arabulucu Avukat Selçuk Akkaş tarafından kurulan Akkaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu İstanbul avukatları ekibi, çeyrek asırlık hukuki tecrübeleri ile 1992 yılından beri İstanbul’da hukuk, avukatlık ve arabuluculuk bürosu olarak hizmet vermektedir.

İstanbul avukatları ekibimiz; şirketler hukuku alanında yerli ve yabancı müvekkillerimize şirket kuruluşu, şirketlere yönelik hukuki altyapının oluşturulması, karar verme ve uygulama süreçlerinde hukuki destek sağlanması, haksız rekabetin önlenmesi, ticari sözleşmelerin düzenlenmesi, incelenmesi ve sürekli hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca, İstanbul avukatları olarak aile hukuku ile ilgili olarak anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davaları ile mal rejiminin tasfiyesi konularında her türlü hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Ceza hukukunda da cezai şikâyet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Miras hukukunda, vasiyetname ve miras sözleşmelerinin düzenlenmesi, veraset işlemlerinin yürütülmesi, miras hukukundan doğan ecri misil ve izale-i şüyu gibi dava ile uyuşmazlıkların çözümünde önleyici ve onarıcı hukuki hizmetler vermekteyiz.

1992’den Bugüne Faaliyetteyiz

Hukuk büromuz; gayrimenkul hukuku kaynaklı, sözleşmelerin düzenlenmesi, terkin ve tescil davalarının takibi, yine kira hukuku kapsamında sözleşmelerin tanzim edilmesi ve incelenmesi, idari ve adli yollardan tahliye sağlanması, kat mülkiyeti kanunu kapsamında uyuşmazlıkların adil bir şekilde çözümlenmesine ilişkin hizmetleri sağlamaktadır.

Ekibimiz, müvekkillerimizin alacaklarına kavuşması için icra hukuku ve borçlar hukuku kapsamında hakkaniyetli çözüm yolları sunmaktadır.

Yine iş hukukundan doğan işçi işveren uyuşmazlıklarının önüne geçmek amacıyla sözleşmelerin düzenlenmesi, tarafların bilgilendirilmesi, süreçlerin takibi hizmetlerinin yanı sıra ortaya çıkan uyuşmazlıkların arabuluculuk gibi alternatif çözüm yöntemleriyle adil şekilde sonlandırılması konusunda yardım etmekteyiz.

Sağlık hukuku kapsamında ekibimiz, hasta ve hekim haklarının korunması, sağlık hizmeti yürütenlerin gerek eser sözleşmesi gerekse vekalet sözleşmesi kapsamında sorumluluklarına aykırı davranışından veya tıbbi hatasından doğan zararların giderilmesi hususunda hukuki destek sağlamaktadır.

Hızlı ve etkili çözüm önerileri sunuyoruz

Hukuk Büromuzda çalışan avukatlar, müvekkillerimizin hukuki işlerine, hızlı ve etkili sonuç verecek çözüm önerileri sunmak için bütün deneyimlerini kullanır ve müvekkillerle birebir görüşerek en etkin çözüm yolunu bulmak için alternatifler sunarlar.

Müvekkillerimizi Dinliyor, İsteklerini Biliyoruz

Müvekkil Öncelikli, Sonuç Odaklıyız

“Hukuk Büromuzun İstanbul avukatları ekibi, müvekkillerimizin hukuki işlerine, hızlı ve etkili sonuç verecek çözüm önerileri sunmak için bütün deneyimlerini kullanır ve müvekkillerle birebir görüşerek en etkin çözüm yolunu bulmak için alternatifler sunarlar.”


Selçuk Akkaş
Arabulucu, Avukat, Marka & Patent Vekili

Faaliyet Alanlarımız

Boşanma Hukukunda Ayrıntılar


Boşanma Hukuku

İstanbul boşanma avukatları ekibimiz; boşanma, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatı ve arabulucusu olarak tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi konuları dahil olmak üzere boşanma ile ilgili her türlü konuda hukuki danışmanlık, avukatlık ve arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Ceza Hukuku Ayrıntıları


Ceza Hukuku

İstanbul ceza avukatları olarak; gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini gerek müşteki vekili ve gerekse sanık müdafi olarak temsil etmektedir.

Gayrimenkul Davaları


Gayrimenkul Hukuku

İstanbul gayrimenkul avukatları kadromuz müvekkillerimizin gayrimenkul işlemlerinin her aşamasında avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, tapu iptal ve tescil davaları, ipotek tesisi, ipoteğin paraya çevrilmesi, İntifa hakkı, kentsel dönüşüm hukuku hizmetleri.

İstanbul İş Hukuku Davaları Avukatları


İş Hukuku

İstanbul iş hukuku avukatları ekibimiz; ihbar tazminatı davası, kıdem tazminatı davası ve işe iade davalarının açılması ve takibi, mobbing ve kötü niyet tazminatlarına ilişkin davaların açılması ve takibi, fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinlerin kullandırılması, hesaplanması ve tahsili, iş sözleşmeleri hazırlanması konularında avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Boşanma Davaları Avukatları


İcra Hukuku

İstanbul icra avukatlarımız; müvekkillerimizin icra takibi hazırlanması ve takibi, haciz işlemleri, karşılıksız çek senet tahsili, tasarrufun iptali, menfi tespit ve istirdat davalarının açılması ve takibi, borca ve takibe itiraz işlemlerinin yapılması, takibi, itirazın iptali veya kaldırılması davalarının hazırlanması ve takibinde avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kira Hukukunda İstanbul Avukatları


Kira Hukuku

İstanbul kira hukuku avukatlarımız; kira bedellerini artırmak için kira tespit davası, kiranın ödenmemesi nedeniyle tahliye davası, ihtiyaç nedeniyle kiracının tahliyesi, iş yeri ve konut kira sözleşmesi hazırlanması, tahliye taahhüdü hazırlanması, kiraya verenin kiralanan konut veya iş yerini tahliye ettirmesi konularında danışmanlık, arabuluculuk ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Referanslar

“İlk kez bir avukatla çalışma gereği duydum, bir kıyas seçeneğim yok ancak şimdiye kadar ki ilgiden ve beceriden gayet memnunum. Selçuk Bey’le ilgili olarak ilk andan beri hissettiğim en temel duygu güven. Avukatlık mesleğinde de en önemli değerin de bu olduğu inancındayım.”
MüvekkilİSTANBUL
“Merhaba Selçuk Bey, Yardımlarınız ve sıkıntılı boşanma sürecinde benim yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Boşanma davamda ve velayetin alınması konusunda gösterdiğiniz gayretler meyvesini verdi ve davamızı kazandık ve kızımın velayetini de almış olduk. Tekrar yardımlarınıza teşekkürler, iyi çalışmalar.”
MüvekkilİSTANBUL
“Merhaba Selçuk Bey, Yardımlarınız ve sıkıntılı boşanma sürecinde benim yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Boşanma davamda ve velayetin alınması konusunda gösterdiğiniz gayretler meyvesini verdi ve davamızı kazandık ve kızımın velayetini de almış olduk. Tekrar yardımlarınıza teşekkürler, iyi çalışmalar. Saygılarımla.”
MüvekkilİSTANBUL

error: Content is protected !!