Faaliyetlerimiz

Ceza Hukukunda Tutuklama

Ceza avukatlarımız ceza hukukunda tutuklama ile ilgili olarak avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Avukatlarımız ceza davaları konusunda 1992’den bugüne edindikleri deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak için avukatlık hizmeti vermektedirler.

Konu Başlıkları

İstanbul ceza avukatı ekibimiz ceza hukuku davaları konusunda edindikleri deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak için avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedirler. Ülkemizde ceza yargılaması Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile yapılmaktadır. Türk Ceza Kanunu cezaları belirlerken, Ceza Muhakemesi Kanunu ise yargılamanın usul ve prosedürlerinin nasıl olacağını gösterir.

Ceza davalarına ilişkin olarak ceza avukatı kadromuz; şikayet dilekçesi ve eklerini hazırlamakta, Kollukta ve Savcılıkta ifade alınması sırasında hazır bulunmakta ve Ağır Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olarak hizmet vermektedirler.

Ceza Hukukunda Tutuklama Nedir?

Ceza yargılamasında, suçu işlediği konusunda kuvvetli şüphe bulunan kişinin henüz kesin karar verilemeden önce, hâkim kararı ile özgürlüğünden yoksun bırakılmasıdır.

Amacı, suç delillerinin yok edilmemesi, değiştirilmemesi, suça tanık olanların tehdit, baskı gibi nedenlerle iradelerinin etkilenmemesi, cezanın uygulanabilmesi için sanığın kaçmaması, mağdurun ve kamunun korunması gibi amaçları mevcuttur.

Ceza Hukukunda Tutuklama

Tutuklama bir ceza değildir. Ceza yargılamasının gayesine hizmet eden bir araç olarak değerlendirilmesi gerekir. Kişi özgürlüğünü ağır biçimde kısıtlayan bir önlem olması nedeniyle hukukumuzda ve çoğu ülke hukukunda sadece hâkim kararı ile uygulanır.

Tutuklama tedbirine maruz kalan kişiler, bu tedbirin haksız olduğunu, orantısız olduğunu ve sair hususları belirterek tutukluluk kararına itiraz edebilirler. Neticesinde tutukluluk devam edebilir, kaldırılabilir ya da nispeten daha hafif bir tedbir olan “adli kontrol” tedbirine çevrilebilir.

Akkaş Hukuk olarak müvekkillerimizin hakkını korumak ve maddi gerçeğin ortaya çıkmasını sağlamak için itiraz etme ya da farklı tedbirlere çevrilme gibi taleplerinizi yöneltiriz.

Bu taleplerinizi düzenli periyotlarla yeniler, herhangi bir durum değişikliğinde geciktirmeksizin yetkili makamlarla iletişime geçip talebi iletiriz. Bunların dışında haklarınızın temini açısından ceza ilişkisi dışında hukuki tazminatın talebini de büromuz vasıtası ile elde edebilirsiniz.

Ceza Hukukunda Tutuklama Konusunda Avukatlarımıza Ulaşın

İstanbul’da faaliyet gösteren Akkaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ceza avukatı kadrosu cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini temsil etmektedir.

1992 yılında kuruluşundan bugüne çalışmalarına devam eden Akkaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu‘na ve ceza hukukunda tutuklama için avukat kadromuza İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz

error: Content is protected !!